Korepetycje/konwersacje z języka polskiego: dlaczego online?
Korepetycje/konwersacje z języka polskiego online mogą odbywać się niezależnie od miejsca zamieszkania. Pozwalają zaoszczędzić czas potrzebny na dojazdy. Spotkania można elastycznie dopasować do harmonogramu dnia. Zajęcia mogą się odbywać zarówno rano jak i wieczorem. Korepetycje/konwersacje z języka polskiego adresowane są zarówno dla osób dorosłych, młodzieży, jak i dla dzieci.
Dlaczego korepetycje/konwersacje indywidualne?
Nauka języka polskiego podczas korepetycji/konwersacji indywidualnych odbywa się w znacznie szybszym tempie niż podczas spotkań grupowym. Lektor nie musi dzielić uwagi na innych biorących udział w zajęciach uczestników – skupia się na pracy tylko z jedną osobą.
Metoda nauczania
Kładziemy nacisk na metodę komunikatywną. Wszystkie lekcje odbywają się wyłącznie po polsku. Mamy wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w przygotowywaniu materiałów służących do nauki języka polskiego na wszystkich szczeblach nauki.
W czym się specjalizujemy?
Podczas korepetycji/konwersacji chcemy zaprezentować, w sposób ciekawy i przystępny i różny od ujęcia encyklopedycznego, najważniejsze zjawiska związane z polską literaturą, historią, szeroko rozumianą kulturą, historią sztuki. Naszym zdaniem nauka języka polskiego zyskuje, kiedy jest prowadzona w kontekście innych zagadnień.
Jak przebiegają lekcje online?
Lekcje online przeprowadzane są przy pomocy darmowego komunikatora Skype. Do lekcji potrzebna jest kamerka – może być taka jak w laptopie – a także mikrofon – również on może być wyposażeniem laptopa. Lekcja może trwać 60 lub 45 minut.
Ile to kosztuje?
70 zł za 45 minut
100 zł za 60 minut
Jak zapisać się na korepetycje/konwersacje z języka polskiego online?
Krok 1. Aby zapisać się na korepetycje/konwersacje z języka polskiego online skontaktuj się z nauczycielem telefonicznie, mailowo albo za pomocą Skype’a.
Krok 2. Po ustaleniu dogodnego dla Ciebie terminu zapłać za interesujący Cię rodzaj zajęć.
Krok 3. Po dokonaniu wpłaty otrzymasz potwierdzenie, a nauczyciel prowadzący zajęcia skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.
Jak się z nami skontaktować?
Telefon: 603 087 048
WWW: polski-online.pl
E-mail: mail@polski-online.pl
Skype: dobrapolonistka
Wprawki, ćwiczenia, zadania
Zgodnie z przepisami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych nie można udostępniać materiałów osobom trzecim.
I. QUIZ JĘZYKOWY
Zadanie 1
Dokończ przysłowie.
Kiedy lipiec daje deszcze, długie ………………………. będzie jeszcze.
A. lata
B. czasy
C. lato
Zadanie 2
W puste miejsce wpisz poprawną formę rzeczownika.
Uczniowie rozpoczęli piękne ………………………
A. wakacje.
B. wakacjom.
C. wakacjami.
Zadanie 3
W puste miejsce wpisz poprawną formę liczebnika.
Kasia spędziła nad morzem ……………………………. dni.
A. piętnasty
B. piętnastych
C. piętnaście
Zadanie 4
W puste miejsce wpisz poprawną formę przysłówka.
Nad jeziorem od rana było …………………………………
A. słoneczny.
B. słonecznym.
C. słonecznie.
Zadanie 5
Wyrazem przeciwstawnym do wyrazu ‘upalny’ jest wyraz
A. skwarny.
B. rześki.
C. prażący.
ODPOWIEDZI DO ZADAŃ
Zadanie 1
C
Zadanie 2
A
Zadanie 3
C
Zadanie 4
C
Zadanie 5
B
II. CZYTANIE TEKSTU
Przeczytaj poniższy tekst, a następnie zaznacz poprawne odpowiedzi.
Paragon był już głęboko w lesie. Zanim jego oczy przywykły do mroku, letnia noc otuliła go szczelnie, zagarnęła miękko, jak nurt wody zagarnia pływaka. Szedł niemal instynktownie, stopami wyszukując twardszy nurt ścieżki. Nad nim szeleściło tajemnicze sklepienie lasu. Ledwo dostrzegalne półszmery, półodgłosy wypełniały ciszę niepohamowanym lękiem. Po przyjeździe był już z Perełką na zamku. Wiedział, że gdy ścieżka się skończy, trzeba przejść przez park obok kościoła, potem jeszcze kawałek nad jeziorem, a potem w lewo wspiąć się do góry. Przypomniał sobie doskonale całą drogę, jednak nie był pewny, czy dobrze idzie. (Adam Bahdaj „Wakacje z duchami”, fragm.).
Zadanie 1
Krajobraz, o którym mowa w tekście był
A. przerażający.
B. tajemniczy.
C. radosny.
Zadanie 2
Paragon to
A. imię chłopca.
B. pseudonim chłopca.
C. potwierdzenie zapłaty.
Zadanie 3
Paragon zwiedzał zamek z
A. Muszelką.
B. Kropelką.
C. Perełką.
Zadanie 4
Paragon znalazł się
A. na skraju lasu.
B. pośrodku lasu.
C. niedaleko lasu.
Zadanie 5
Kiedy ścieżka się skończyła, należało
A. przejść przez park obok domu.
B. przejść przez zagajnik obok kościoła.
C. przejść przez park obok kościoła.
Zadanie 6
Wydarzenia rozgrywają się
A. latem.
B. zimą.
C. jesienią.
Zadanie 7
Tekst ma charakter
A. literacki.
B. publicystyczny.
C. popularnonaukowy.
ODPOWIEDZI DO ZADAŃ
Zadanie 1
B
Zadanie 2
B
Zadanie 3
C
Zadanie 4
B
Zadanie 5
C
Zadanie 6
A
Zadanie 7
A
III. KULTURA POLSKA W MAŁYM PALCU
Dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wakacje rozpoczynają się w ostatni piątek czerwca i trwają do 31 sierpnia. Dzieci i młodzież mają różne możliwości spędzania wolnego czasu. W dużych miastach organizowane jest „Lato w Mieście”. Uczestnicy, najczęściej uczniowie od 7 do 16 roku życia, mogą brać udział w różnorodnych zajęciach: artystycznych, sportowych, edukacyjnych, rozrywkowych. Zajęcia tego typu organizowane są przez domy kultury lub szkoły. Dzieci i młodzież mogą też spędzać czas na koloniach, obozach harcerskich, sportowych. Obozy organizowane są praktycznie w każdym zakątku kraju. Najbardziej popularne miejsca to: Tatry, Pieniny, Bieszczady, Kraina Tysiąca Jezior, czyli Mazury, Kołobrzeg, Łeba, Trójmiasto.
Trochę inaczej wyglądają wakacje studentów. Termin rozpoczęcia przez nich wypoczynku zależy od zakończenia sesji egzaminacyjnej. Ich wakacje trwają do 30 września.
Inaczej rzecz się ma z urlopami pracowników. Ich wolny czas w dużej mierze zależy od organizacji pracy danego zakładu czy firmy. Pracownik musi złożyć podanie o przyznanie mu urlopu.