Język polski Język polski Język polski Język polski Język polski

O nas

Moją pasją jest nauczanie. Ukończyłam filologię polską oraz podyplomowe licencjackie studia z zakresu historii. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Uczyłam języka polskiego w różnych typach szkół. Jako egzaminator biorę udział w egzaminie maturalnym z języka polskiego.

 

Jestem współautorką podręcznika „Po polsku” (Wydawnictwo Szkolne PWN, Warszawa) przeznaczonego do języka polskiego dla gimnazjum. Opracowałam także książkę pomocniczą „Matura. Język polski. Testy” (Wydawnictwo Telbit, Warszawa). Jestem również autorką przewodnika „Kraków i okolice” (Wydawnictwo Kram, Warszawa).

Lucyna Pacuła

Kraków i okolice. Przewodnik

Publikacja adresowana jest do wszystkich, którzy chcą poznać Kraków. Jest to miasto niezwykłe wręcz magiczne. Kraków to miasto pełne zabytków, muzeów, wyższych uczelni, sławnych ludzi, ale też miejsce barwne i tętniące pomysłami. I stąd pomysł na ten przewodnik, mający na celu nie tylko przybliżenie Krakowa turyście, bo to rozumie się samo przez się, lecz przede wszystkim zwrócenie uwagi na jego „twarz” na to, co ma do powiedzenia właśnie Wam…

Testy. Matura.Język polski

Książka jest adresowana do uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Zawiera m.in. materiały kształcące umiejętności rozumienia czytanego tekstu, tematy wypracowań i dołączone modele odpowiedzi (klucz), omówienie podstawowych pojęć z teorii literatury potrzebnych do analizy i interpretacji tekstów literackich, spis wybranych motywów występujących w literaturze i sztuce.

Po polsku. Tom I

„Po polsku” to seria przeznaczona do nauczania języka polskiego w gimnazjum. To podręcznik nowatorski, spełniający wymagania współczesnego systemu nauczania.

W tomie pierwszym znajdują się m.in. interesujące teksty literackie, które mogą być pretekstem do rozmów na tematy najbliższe uczniom, duży wybór różnorodnych ćwiczeń, krzyżówek i diagramów, w tym także ćwiczenia sprawdzające wiedzę po każdej z epok, materiały porządkujące wiedzę teoretycznoliteracką – osie czasu oraz pełne humoru dialogi Joanny Olech, bohaterami których są gimnazjaliści.

Po polsku. Tom II

W tomie drugim znajdują się m.in. interesujące i różnorodne teksty literackie poruszające takie zagadnienia jak bunt i miłość, odpowiedzialność młodego człowieka za otaczający go świat, ćwiczenia kształcące umiejętności analizy dzieł sztuki, lekcje językowe w jasny sposób wyjaśniające zagadnienia z zakresu gramatyki i komunikacji.

 

Po polsku. Tom III

Tom trzeci zawiera m.in. omówienie tematów ważnych dla młodych ludzi, którzy podejmować będą swoje życiowe wybory, poszukując własnego miejsca w świecie, ćwiczenia prowokujące do przemyśleń i dyskusji oraz wiele interesujących zagadnień językowych.

.

.

Bogusław Krupczak

Autorem scenek jest Bogusław Krupczak, grafik, rysownik, ilustrator, absolwent Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

email: b.krupczak@wp.pl

 

 

 

© Copyright 2011 DOCTUS-NET
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie w całości
lub we fragmentach materiałów zawartych na stronie zabronione.